Videobacklayer

Screening na stronie głównej OLX z pełnoekranowym video

Videobacklayer to forma reklamowa składająca się z pełnoekranowego materiału video.

Należy dostarczyć cztery pliki: Plik video (1) w postaci MP4 h264 o wadze do 1,9 MB, w proporcjach ratio 16:9, dwie tapety (2) oraz wideboard (3) do emisji po zamknięciu video na drugiej odsłonie bądź łącznie z formatem video na pierwszej. Poniżej szczegółowy opis.

Możliwa emisja formatu w trzech wersjach:
Video + wideboard (transparenty) na pierwszej odsłonie + statyczny screening z wideboardem na drugiej
Video (bez wideboarda) + statyczny screening z wideboardem na drugiej odsłonie.
Video (bez wideboarda i statycznego screeningu w drugiej odsłonie) – w przypadku emisji samego video główny przekaz należy umieścić w pliku video w przestrzeni 300px oznaczonej w wizualizacji jako „Wysokość miedzy contentem” i szerokości 900px, poniżej 72px belki oznaczonej w wizualizacji jako „Wysokość nawigacji”

Screening po zamknięciu video musi być statyczny. Rekomendowany rozmiar tapet to 1920x1100px (w dwóch wersjach, opis poniżej), a wideboarda 1070x300px (możliwe osadzenie również: 750×200, 900×200, 750×300, 900×300).
Tapety powinny być przygotowane w plikach JPG, a transparentny wideboard w pliku PNG. Tapety należy przygotować w dwóch wersjach: 1. Dla rozdzielczości poniżej 1440 (szerokość ekranu) – tutaj kontent serwisu ma 1077px. 2. Dla rozdzielczości powyżej 1440 (szerokość ekranu) – tutaj kontent serwisu ma 1286px.

Waga video nie może przekraczać 1,9 MB. Waga sumaryczna banera i tapety nie może przekraczać 200kb (wideboard 50kB oraz tapeta 150kB).

Wizualizacja kreacji poniżej.

Część tapety patrząc od góry będzie schowana pod nawigacją. Podczas scrollowania w dół nawigacja jest zwijana i tapeta w tym miejscu staje się widoczna. Wysokość nawigacji wynosi 72px. Obszar ten powinien zostać wyłączony z głównego obszaru reklamowego i zawierać jedynie tło tapety. Główny obszar reklamy powinien być umieszczony do 700px, jeśli chodzi o wysokość patrząc od góry tapety.

Szerokość serwisu OLX jak i obszar widoczny tapety są uzależnione od szerokości ekranu użytkownika / rozdzielczości. W związku z tym klient ma możliwość przygotowania 2 tapet, aby możliwie jak najlepiej dopasować najistotniejsze elementy przekazu reklamowego do strony OLX oraz najpopularniejszych rozdzielczości ekranu (główny przekaz na tapecie blisko contentu serwisu).

Videobacklayer

Termin dostarczenia materiałów: Komplet materiałów powinien być dostarczony minimum 2 dni robocze przed emisją.